Konferencja
NOWE TRENDY W IMPLANTOPROTETYCE I CHIRURGII PRZYZĘBIA

Dr Łukasz Bańczyk

Szef stomatologii w Centrum Medycznym Alfamedica. W 2008 roku ukończył studia na Wydziale Stomatologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Działa jako aktywny członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej, Chirurgii Stomatologicznej i Implantologii. Uczestniczy w krajowych i międzynarodowych (Niemcy, Szwecja, Austria, Szwajcaria, Włochy) szkoleniach i warsztatach z implantologii, sterowanej regeneracji kostnej oraz protetyki. Jest autorem i współautorem publikacji i doniesień zjazdowych na zjazdach krajowych z dziedziny chirurgii szczękowo-twarzowej. Jest również certyfikowanym implantologiem takich firm implantologicznych jak: Thommen Medical oraz Straumann (system implantologiczny szwajcarski) oraz Bego (system implantologiczny niemiecki).

Dr n. med. Daniel Ciapiński

Absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Tuż po stażu rozpoczął studia doktoranckie oraz specjalizację z chirurgii szczękowo-twarzowej w klinice Chirurgii

Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej w szpitalu im. A. Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Podczas studiów dwukrotnie otrzymywał stypendium rektora oraz został rekomendowany przez Radę Wydziału ŚUM do nagrody Ministra Edukacji Narodowej. Odbył liczne kursy szkoleniowe w kraju oraz za granicą, wśród uznanych światowych autorytetów m.in. (M. Hurzeler, O. Zuhr, I. Urban, R. Burkhardt, F. Zastrov, U. Grunder, K. Meyenberg, M. Merli, D. Buser). Szczególną dziedziną, którą od początku się interesował jest regeneracja tkanek w obrębie jamy ustnej co stało się pomysłem do rozprawy doktorskiej „Ocena przydatności Fibryny bogatopłytkowej w procesie gojenia zębodołu po ekstrakcji zęba” (obrona w 2015 roku). Założyciel i wieloletni dyrektor Silesia Study Club of International Team for Implantology (ITI). Od kilku lat dzieli się wiedza i doświadczeniem z innymi lekarzami prowadząc szkolenia i wykłady w Polsce oraz za granicą. Autor i współautor licznych publikacji naukowych polsko i anglojęzycznych.

dr Ueli Grunder

Klinicysta - praktyk, uznawany za jeden z największych autorytetów nowoczesnej stomatologii, w tym zwłaszcza w dziedzinie chirurgicznych i protetycznych aspektów leczenia implantologicznego. Prowadzi prywatną praktykę w Zurichu. Po ukończeniu studiów stomatologicznych na Uniwersytecie w Zurichu bardzo szybko uzyskuje tytuł doktora nauk oraz wzbogaca kwalifikacje w Klinice Protez Stałych i Materiałów kierowanej przez światowej sławy mentora, profesora Petera Schärera. Był Prezydentem Szwajcarskiego Towarzystwa Implantologicznego oraz Europejskiej Akademii Stomatologii Estetycznej (EAED).

Prof. Marcelo de Faveri

Periodontolog (certyfikaty i stopnie magisterskie), uzyskał stopień doktora (PhD) z mikrobiologii na Uniwersytecie w Sao Paulo oraz stypendium podoktoranckie w Instytucie Forsyth (Cambridge/USA). Jest aktywnie zaangażowany w nauczanie i badania na Uniwersytecie Guarulhos w Sao Paulo, gdzie pełni funkcję profesora nadzwyczajnego.

prof. dr hab. n. med. Małgorzata Dorota Pietruska

W 1992 roku ukończyła studia na Oddziale Stomatologii Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Białymstoku. Od 1993 do 2004 roku pracowała w Zakładzie Stomatologii Zachowawczej i Periodontologii Akademii Medycznej w Białymstoku, na stanowisku adiunkta. W 1998 zdobyła specjalizację II stopnia z periodontolgii, w 1996 roku obroniła pracę doktorską zaś w 2005 rozprawę habilitacyjną. Jest pierwszym kierownikiem Zakładu Chorób Przyzębia i Błony Śluzowej Jamy Ustnej UMB, utworzonym w 2005 roku.Po studiach wiedzę zdobywała na licznych stażach i szkoleniach głównie za granicą. Jest autorką ponad 130 publikacji naukowych i doniesień zjazdowych, za które była dziewięciokrotnie nagradzana przez Rektora Akademii Medycznej w Białymstoku i Polskie Towarzystwo Stomatologiczne. Jest współautorką monografii „Periodontologiczno-implantologiczna chirurgia plastyczna”, za którą autorzy otrzymali nagrodę dydaktyczną Ministra Zdrowia i współautorem książek „Atlas prac protetycznych do pracy z pacjentem” oraz "Leczenie zespołowe w implantologii. Ciągła wędrówka w poszukiwaniu spełnienia". Trzykrotnie była nagradzana prestiżową nagrodą „Tytani implantologii”. Od lat prowadzi kursy i wykłady w Polsce i za granicą, a od 2010 roku jest międzynarodowym wykładowcą European Federation of Periodontology. Wchodzi w skład zespołów redakcyjnych następujących czasopism: „Magazyn Stomatologiczny”, „e – Dentico” i „Stomatologia Estetyczna”. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, OSIS i Podlaskiego Stowarzyszenia Stomatologów.

Dr Michał Szczutkowski

W 2001 r. ukończył studia na Oddziale Stomatologicznym Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Łodzi. Specjalizuje się w implantologii i stomatologii estetycznej a także zajmuje się protetyką, chirurgią, chirurgią periodontologiczną. Swoją wiedzę pogłębia uczestnicząc w licznych szkoleniach, kursach i konferencjach na całym świecie.

Członek Polskiej Akademii Stomatologii Estetycznej (elitarnej organizacji zrzeszającej najlepszych stomatologów zajmujących się stomatologią estetyczną w Polsce), ITI (International Team for Implantology), założyciel Polskiego Towarzystwa Endodontycznego i Polskiego Stowarzyszenia Stomatologii Mikroskopowej. Autor części Endodoncja (2 płyty) i Protetyka (2 płyty), wchodzących w skład wydawnictwa p.t. „Program edukacyjny dla stomatologów na DVD” (wydawnictwo Forum 2008r.).

Właściciel Centrum Stomatologii Estetycznej Aquarius w Bełchatowie.

 

Copyright © Konferencja.info 2019.
Projekt i wykonanie - Freeline.
Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj»